Jodełka francuska, znany i lubiany wzór układania parkietu

Sposobów, w jakie można ułożyć deszczułki jest mnóstwo. Nad wyborem jednego z nich warto zastanowić się dobrze, ponieważ od tego zależeć będzie charakter wnętrza. Wygląd podłogi ma duży wpływ na to, jak się ono prezentuje. W dodatku już się tego nie zmieni, chyba że w przyszłości nadając podłodze jakąś inną barwę. Zastanawiając się nad wzorem ułożenia parkietu, warto zacząć od najpopularniejszych. Tradycyjna, bardzo ceniona jodełka francuska, należy do tych wzorów, jakie każdy choć raz widział. I pewnie będziemy ją widzieć coraz częściej, ponieważ jest teraz moda na drewno na podłodze. Do łask wracają parkiet i deski. Dużą rolę w tym odgrywają też działania producentów, którzy tworzą podłogi prostsze do ułożenia. Stosuje się rozwiązania typu pióro i wpust czy fabryczne wykończenie.

Gdzie sprawdzi się jodełka francuska?

Sposobów, w jakie można ułożyć deszczułki jest mnóstwo. Nad wyborem jednego z nich warto zastanowić się dobrze, ponieważ od tego zależeć będzie charakter wnętrza

Autor zdjęcia: JForth

Można ją zastosować w całym mieszkaniu. Pasuje do salonu, nada mu stylowości. Pasuje do sypialni i pokojów dzieci, doda im bardziej przyjaznego charakteru. Przedpokój powiększy optycznie, najlepiej wybrać jasne gatunki drewna. Warto wybrać ją do kuchni. Jeśli jest tam i kącik jadalny, to warto nadać jej więcej miłej, przyjaznej atmosfery. Jest to wzór idealny zarówno do klasycznego, jak i do nowoczesnego wnętrza, pierwszego podkreśli charakter, drugiemu doda ciepła. Jodełka francuska pasować będzie do wnętrz małych i dużych. Im większe, tym większą wybiera się długość deszczułki. W dużych pomieszczeniach szybciej ułoży się podłogę z dużych deseczek, a i lepiej to będzie wyglądać.

Podsumowując wszystkie zalety, trzeba przyznać, że jodełka to:

  • wzór bardzo popularny,
  • dodaje ciepła,
  • zapewnia wnętrzu wyrazistość,
  • jest uniwersalna,
  • można dzięki niej poprawiać proporcje pomieszczenia.

Tych kilka zalet doskonale obrazuje, dlaczego warto wziąć pod uwagę taki sposób układania parkietu. Jeśli już się go wybierze, to warto zastosować go na większym obszarze niż jeden pokój. Można tak wyłożyć np. hol, salon i jadalnię.