Najczęściej spotykane parametry desek podłogowych

Deska podłogowa to element, który może z powodzeniem posłużyć do wykonania pięknej podłogi cechującej się nowoczesnością oraz niebywałym pięknem. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda taki pojedynczy produkt? Warto wiedzieć, że aktualnie produkowane deski podłogowe najczęściej wykonuje się z drewna litego. W sprzedaży nie brakuje jednak także elementów, które zostały stworzone z drewna klejonego. Istotną informacją jest również fakt, że najdłuższe deski podłogowe mają około 10 cm. Z kolei najkrótsze deski podłogowe to około 3 cm danego materiału. Jeśli chodzi o szerokość, to obecnie sprzedawane deski podłogowe posiadają od 9 do 18 cm. Z kolei grubość tych produktów zawiera się w granicach od 14 do 30 mm.

Jak wyglądają deski podłogowe?

Deska podłogowa to element, który może z powodzeniem posłużyć do wykonania pięknej podłogi cechującej się nowoczesnością oraz niebywałym pięknem

Autor zdjęcia: Mirage floors

Bardzo ważnymi częściami każdej deski podłogowej są oczywiście krawędzie. Muszą być one wyjątkowo precyzyjnie wykonane, aby montowanie podłóg i układanie artystycznych mozaik nie stanowiło dla nikogo problemu. Trzeba podkreślić, że krawędzie mogą być gładkie, ale także spotyka się deski, w których te części są przystosowane do łączenia na wpust oraz wypust.

Jest to bardzo istotne, ponieważ rodzaj odpowiedniego połączenia wpływa na jakość i wygląd podłogi zastosowanej w danym pomieszczeniu. Nie można nie zaznaczyć, że wpusty i wypusty są obecnie coraz częściej stosowane, ponieważ ułatwiają połączenie i dodatkowo gwarantują szczelność posadzki. W ostatnim czasie nierzadko można spotkać się również z deskami z rowkowanymi spodami. Jak wygląda taki element? Ta deska podłogowa ma wykonane od dołu podłużne nacięcia. Wszystko po to, aby poprawić wentylację posadzki ułożonej na odpowiednio płaskim podłożu.