Podłoga w nowoczesnej aranżacji

Współczesne aranżacje wnętrz często skupiają się wokół rozwiązań minimalistycznych. Oznacza to przede wszystkim większą refleksję nad zastosowaniem tak zwanych elementów konstrukcyjnych – ściany, podłogi, okna, drzwi – to wszystko staje się nie tylko niezbędną częścią wnętrza, ale także jego ozdobą. Warto dowiedzieć się więcej na temat tych tendencji. W tym artykule przyjrzymy się charakterystyce udanego parkietu.

Harmonijny układ kolorystyczny

Współczesne aranżacje wnętrz często skupiają się wokół rozwiązań minimalistycznych

Autor zdjęcia: Jeremy Levine Design

Projektując mieszkanie lub dom, zawsze trzeba zwrócić uwagę na kolory. Całość musi ze sobą współgrać. Szczególnie dobrze wypadają pod tym względem nowoczesne podłogi drewniane, które można dobierać w wielu rozmaitych odcieniach. Drewno jest materiałem klasycznym, jednak dzięki odpowiedniej obróbce i kolorystyce, idealnie dopasowuje się do współczesnych aranżacji. Jego największą zaletą jest uniwersalność. Można zestawić z nim dosłownie każdy typ mebli, bez obaw o dysharmonię.

Jakość i wytrzymałość

Pamiętajmy również, że nie ma niczego gorszego od zużytego parkietu słabej jakości. Podłoga powinna być wykonana z najlepszej jakości materiału – tak, aby mogła towarzyszyć swoim właścicielom przez wiele długich lat. Nie powinna tracić koloru, ścierać się ani tym bardziej kruszyć bądź zapadać. Jako element konstrukcyjny jest poddawana ciągłemu naciskowi, co zobowiązuje producenta do wytężonej staranności jej wykonania. Kupując nowoczesne podłogi drewniane upewnij się, że pochodzą z dobrego źródła.

Ostateczny efekt

Odpowiednio dobrany parkiet może tworzyć bardzo korzystne iluzje optyczne, na przykład powiększając wnętrze. Najlepiej działają tutaj jasne odcienie, lecz można skusić się na pewne dozy kontrastu. Kolor podłogi wpływa również na atmosferę wnętrza, sprawiając, że jest bardziej lub mniej oficjalne, lżejsze lub cięższe w wyrazie. Świadome operowanie iluzjami prowadzi do niezwykłych efektów!