Podłogi drewniane, podkreślą piękno Twojego domu

Drewno to materiał budowlany używany od tysięcy lat. Obecnie również jest powszechnie wykorzystywany, nie tylko do stawiania kompletnych budynków, ale przede wszystkim do efektownego i funkcjonalnego wykańczania ich wnętrz. Nic tak przecież nie podkreśli charakteru każdego pomieszczenia, jak podłogi drewniane, zawsze eleganckie i przyciągające wzrok swoim połyskiem. Spotykamy je w naszych domach coraz częściej, ale jak każde rozwiązanie mają one swoje wady i zalety, które warto poznać, zanim zdecydujemy się na drewno na podłodze.

Zalety, których nie da się przecenić

Dobrze wykonane podłogi drewniane to inwestycja na bardzo długie lata. Duża wytrzymałość samego materiału sprawia, że są one odporne na większość uszkodzeń, z jakimi mogą się zetknąć podczas długiej eksploatacji. Nie straszne im są zarysowania, wgniecenia np. od obcasów, a kiedy pokryjemy je odpowiednim lakierem o wysokiej klasie twardości, to będą praktycznie niezniszczalne. Drewno jest także doskonałym izolatorem cieplnym i akustycznym, dzięki czemu zawsze będziemy chodzić po ciepłej podłodze, a głośna impreza u sąsiadów będzie dla nas tylko mało uciążliwym szumem.

Wady, które trzeba zaakceptować

Decydując się na podłogi drewniane, musimy liczyć się, że tak jak inne rozwiązania w tej dziedzinie, mają pewne wady. Z pewnością ich położenie będzie o wiele bardziej kosztowne niż typowych paneli, dostępnych w większości sklepów budowlanych. Położenie desek na podłodze to praca dla prawdziwego fachowca, który niestety też ma swoją cenę (więcej). Same podłogi drewniane wymagają od użytkowników starannych zabiegów konserwacyjnych z użyciem wysokiej jakości środków, a co kilka lat trzeba je będzie wycyklinować i polakierować od nowa, przywracając utracony blask.